Patentujto.cz - užitný vzor - informace a registrace online

Užitné vzory

Užitné vzory
Užitný vzor, nazývaný také jako malý patent, slouží k ochraně technických řešení, které jsou nové, přesahují rámec pouhé odborné dovednosti a jsou průmyslově využitelné. Ochrana užitným vzorem tedy stejně jako u patentů míří na technickou a konstrukční povahu výrobků. Řízení o zápisu užitného vzoru je však ve srovnání s patentovým řízením rychlejší, jelikož přihláška užitného vzoru nepodléhá přezkumu novosti a tvůrčí úrovně předmětu ochrany. Ochrana užitným vzorem je tedy spíše vhodná pro předměty, které nedosahují úrovně vynálezu, nejsou natolik ekonomicky významné a mají kratší dobu životnosti. Ochrana užitným vzorem je v porovnání s patentem slabší a kratší, je však jednodušší, rychlejší a levnější. Ve srovnání s patentem se tedy tato ochrana nehodí v případech, kdy k využití chráněného předmětu dojde až v delším časovém odstupu.
Rozhodnete-li se pro registraci užitného vzoru, doporučujeme začít nejprve osobní konzultací s námi pověřeným odborníkem (advokátem či patentovým zástupcem), kterou Vám rádi zajistíme. Cílem vstupní konzultace je zejména prvotní analýza vstupních podkladů, základní konzultace (včetně zhodnocení, zda je vhodnější ochrana užitným vzorem či patentem) a určení tzv. nároků na ochranu. Abychom Vám zajistili maximální komfort a bezpečí, je pro nás samozřejmostí, že bude před zahájením vlastní konzultace uzavřena dohoda o mlčenlivosti.
Ceník registrace užitných vzorů
Vstupní konzultace

2 000 Kč

bez DPH
  • Vstupní konzultace s patentovým zástupcem
Jak získat užitný vzor – krok za krokem
01

Vyplníte formulář, zašlete nám vstupní podklady a zaplatíte objednanou službu

Vše dále řešíme za vás

02

Ověříme vstupní informace a zašleme Vám plnou moc k jednání s příslušným úřadem

03

Zajistíme analýzu, která Vám doporučí vhodný postup

04

Po Vašem schválení zajistíme přípravu a podání žádosti o registraci

05

Po schválení žádosti Vám zašleme registrační certifikát

Užitný vzor Česká republika

Tento typ užitného vzoru platí na území České republiky po dobu 4 let od podání žádosti o zápis užitného vzoru, přičemž jeho platnost může být prodloužena dvakrát o 3 roky.

Užitný vzor Slovenská republika

Tento typ užitného vzoru platí na území Slovenské republiky po dobu 4 let od podání žádosti o zápis užitného vzoru, přičemž jeho platnost může být prodloužena dvakrát o 3 roky.

Užitný vzor v ostatních státech

V případě Vašeho zájmu jsme schopni individuálně zajistit ochranu Vašeho technického řešení prostřednictvím užitného vzoru i v jiných Vámi zvolených státech, které to umožňují.

Často kladené dotazy
Pokud již máte svůj originální design výrobku, který máte v úmyslu průmyslovým vzorem chránit, další postup je velmi jednoduchý. Stačí nám Vaše identifikační údaje, plná moc a vyobrazení průmyslového vzoru (fotografie, výkres), vše ostatní je již v naší režii.
V rámci našich služeb Vám zajistíme kompletní administrativu registrace Vašeho průmyslového vzoru a odborné poradenství, jehož cílem je zejména posoudit originalitu Vámi zvoleného průmyslového vzoru a navržení vhodného zatřídění. Celý proces je díky našemu online systému velmi jednoduchý, objednávku navíc můžete učinit odkudkoliv, jelikož vše lze vyřídit na dálku.
Třída průmyslového vzoru slouží zejména k tomu, aby se registrovaný průmyslový vzor vázal k určitému typu výrobku, který bude tímto průmyslovým vzorem chráněn. V přihlášce je nutno přiřadit průmyslový vzor vždy ke konkrétní třídě.
Délka řízení se může lišit v závislosti na více faktorech, standardní délka registrace je však 6 měsíců.

01

Neplatíte nic navíc Všechny poplatky jsou v ceně

Cena zvoleného balíčku zahrnuje vedle našich služeb také všechny související poplatky za registraci v nabízeném rozsahu.

02

Ušetřete svůj čas Nikam nemusíte chodit

Šetříme Váš čas, naše služby si můžete objednat z pohodlí domova a vše s Vámi vyřešíme snadno na dálku on-line, telefonicky či poštou.

03

Papírování zařídíme za vás Jsme profesionálové

Vše vyřídíme jednoduše za Vás, naším cílem je maximální spokojenost všech našich zákazníků.

04

Duševní vlastnictví máme v malíku Ovládáme paragrafy

Zkušení a námi prověření odborníci z oblasti duševního vlastnictví Vám vždy zaručí optimální a kvalitní řešení, které bude reflektovat Vaše představy.